چاپ        ارسال به دوست

برات کریمی:

افزایش سرمایه بانک دی، نقطه قوتی برای جهش بانک در سال جاری است

در جلسه شورای مدیران بانک دی که با حضور مدیرعامل، رییس و اعضای هیئت مدیره، معاونان و مدیران ارشد بانک برگزار شد، برنامه‌های پیش روی بانک در سال 1400 تشریح شد.
به گزارش روابط‌عمومی بانک دی، در این جلسه که نخستین نشست مدیران بانک در سال 1400 بود، برات کریمی، مدیرعامل بانک با اشاره به دستاوردهای اخیر بانک دی گفت: در ماه‌های گذشته با همت همکاران تلاشگر و گران‌قدر صف و ستاد، شاهد دستاوردهای چشمگیری در تمامی شاخص‌های کلیدی بانک بودیم و توانستیم در مسیر تحقق اهداف بانک گام‌های مؤثری برداریم که بر خود واجب می‌دانم از تلاش‌های تمامی همکارانم کمال قدردانی را داشته باشم.
وی افزود: در حال حاضر نتیجه تلاش شبانه‌روزی همکارانم به ثمر نشسته است و بانک دی با برگزاری موفق مجمع عمومی فوق‌العاده فرآیند افزایش سرمایه را عملیاتی کرده است.
مدیرعامل بانک دی ضمن قدردانی از حمایت‌های همدلانه بانک مرکزی، سازمان بورس و اوراق بهادار و بنیادشهید و امور ایثارگران در زمینه تحقق برنامه‌های بانک برای افزایش سرمایه تصریح کرد: افزایش سرمایه بانک، آغاز مسیر شکوفایی و پیشرفت و در حکم بذری است که در سایه عزم و تلاش جمعی همکاران به درختی پرثمر تبدیل خواهد شد اما بیش از هر چیز نیازمند پاسداری و مراقبت است.
وی افزود: اگر در سال 1400 بر اساس یک برنامه مشخص و بر مبنای اهداف مدون حرکت کنیم، افزایش سرمایه با کمک به بهبود وضعیت بانک، نقطه قوتی برای جهش بانک دی در نظام بانکی طی سال جاری خواهد بود.
کریمی، اقدامات انجام شده در سال گذشته را تحسین‌برانگیز توصیف کرد و افزود: بانک دی در سال گذشته نه تنها افزایش زیان را تجربه نکرد بلکه، برعکس سنوات پیشین، شاهد کاهش زیان انباشته و حرکت در مسیر سودآوری بود که نتیجه آن بهبود چشمگیر شاخص‌های عملیاتی بانک است.
وی جوانگرایی و بهره‌گیری از مدیران لایق و ریسک‌پذیر را از مهم‌ترین دلایل پیشرفت بانک دانست و تأکید کرد: در سال گذشته راه‌اندازی گیشه‌های ارائه خدمت در مراکز بنیادشهید استان‌ها و امضای تفاهم‌نامه همکاری با پست‌بانک ایران برای توسعه دسترسی مشتریان و جامعه هدف به خدمات بانکی، دو اقدام تحسین‌برانگیز در بانک بود که زمینه افزایش رضایتمندی خانواده معزز شهداء و جامعه بزرگ ایثارگری را فراهم کرد.
وی افزود: رؤسای شعب استان‌ها باید ضمن تقویت و توسعه تعامل با مدیران کل بنیاد شهید استان‌ها، زمینه بهره‌مندی و آشنایی جامعه هدف را با خدمات گیشه‌ها افزایش دهند.
کریمی در پایان با اشاره به برنامه‌های بانک در حوزه‌های مختلف گفت: توسعه خدمات بانکداری دیجیتال و افزایش درآمدهای کارمزدی، کاهش NPL از محل مطالبات، روان‌سازی فرآیند اعتبارسنجی و صدور ضمات‌نامه، سیستمی کردن بازرسی‌های ادواری شعب، اصلاح ساختار مالی و تخصیص اعتبار به واحدهای تولیدی جامعه هدف از محل منابع صندوق توسعه ملی در اولویت برنامه‌های عملیاتی واحدهای ستادی شعب بانک در سال 1400 است که امیدواریم با همت جمعی همکاران شاهد تعالی روزافزون بانک دی باشیم.
در ادامه این جلسه، غلامرضا خلیل ارجمندی، رییس هیئت‌مدیره بانک ضمن تبریک سال جدید به تمامی همکاران و قدردانی از تحقق اهداف در سال 1399، نظام هدفمند برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری را مهم‌ترین رکن ساختار مدیریتی بانک دی در سال 1400 دانست و عنوان کرد: سال 1400 سال پایه و مبنای قضاوت درباره رشد و افول‌های شاخص‌های بانک برای سالیان آتی است که باید  همگام با نظام برنامه و بودجه جامع، شفاف و قابل اجرا برای بانک توأم با تعریف شاخص‌های عملیاتی مدون برای پایش فعالیت‌ها باشد.
وی با اشاره به لزوم شفافیت و جلوگیری از بروز شایعات در بانک تصریح کرد: سال 1400 باید سال شفافیت در بانک دی باشد تا با اهرم شفافیت به مقابله با بیماری شایعه‌پراکنی و حاشیه‌سازی‌های مسموم برویم.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد که پتانسیل ایجاد شده از افزایش سرمایه باید سکوی پرتاب بانک به سمت حرفه‌ای شدن باشد.
در ادامه این جلسه رحیم طاهری، عضو هیئت‌مدیره با تشریح دستاوردهای بانک در یک سال گذشته گفت: امروز بانک دی از نظر شاخص‌های عملکردی با سال گذشته قابل مقایسه نیست و بهبودهای حاصل شده در شاخص ها مرهون همت، غیرت و تلاش یکایک همکاران خدوم بانک دی است.
وی با اشاره به بهبودهای حاصل شده در شاخص‌های جذب منابع،NPL  و مصارف گفت: بهبودها و موفقیت‌های حاصل شده در شاخص‌های کلیدی عملکردی بانک در گام اول نتیجه برنامه ریزی دقیق در سطح مدیریت کلان سازمان و در گام دوم، مدیون اهتمام تمامی همکاران صف و ستاد به اجرای برنامه‌های عملیاتی است که نتیجه آن را در افزایش محسوس رضایت مشتریان و ذینفعان شاهد هستیم.

طاهری با تأکید بر تلاش حداکثری همکاران در جهت تحقق اهداف بانک، افزود: اصلاح نسبت منابع به مصارف، افزایش منابع ارزان‌قیمت بانک و بهبود ترکیب منابع، گشایش صدهزار فقره حساب جدید در یک سال، افزایش مانده منابع دستگاه‌های pos، تدوین دستورالعمل افتتاح حساب ارزی، پیاده‌سازی حاکمیت شرکتی در بانک و برنامه‌محوری از مهم‌ترین اقدامات بانک دی در سال گذشته بود که آثار ان را در بهبود تمامی شاخص‌های کلیدی شاهد هستیم.


١٧:٥٠ - شنبه ١٤ فروردين ١٤٠٠    /    شماره : ٢٤٥٣    /    تعداد نمایش : ٩٣٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج