چاپ        ارسال به دوست

رشد مدیریت شده سپرده ها در بانک دی

عملکرد بانک دی در نیمه نخست سال 1399 نشان می دهد که این بانک علاوه بر موفقیت در جذب بیش از پیش سپرده ها، به خوبی توانسته ترکیب آن ها را نیز بهینه کند.
به گزارش روابط عمومی بانک دی، منابع گران قیمت یکی از دغدغه های نهادهای مالی است که تاثیر چشمگیری در عملکرد آن ها دارد به طوری که تداوم جذب این منابع می‌تواند به رشد قیمت تمام شده پول و در نتیجه زیان آن نهاد منجر شود.
قیمت تمام شده پول، ارتباط مستقیمی با نرخ جذب سپرده دارد و یک نهاد مالی همواره باید تلاش کند برای خدمت رسانی مطلوب تر به مشتریان و توسعه زیرساخت ها، جذب منابع ارزان قیمت را در اولویت قرار دهد.  
بر اساس این گزارش، عملکرد موفق بانک دی در راستای دستیابی به کاهش چشمگیر قیمت تمام شده پول، حاکی از آن است که مدیریت بانک با هدفگذاری در این زمینه و ایجاد جذابیت در سپرده های ارزان قیمت نتایج مطلوب و قابل قبولی را کسب کرده به طوری که در نه ماهه نخست سال جاری سهم 97 درصدی منابع گران قیمت به 89 درصد کاهش یافته است.
گفتنی است، در حالی که همه سپرده های جذب شده در بانک دی با رشد مواجه بوده اند، اما رشد سپرده های ارزان قیمت بسیار چشمگیر است و صورت های مالی شش ماهه نخست سال جاری نشان می دهد، افزایش 232 درصدی سپرده های جاری در کنار افزایش 46 درصدی سپرده‌های قرض الحسنه پس انداز ریالی این بانک، اثر بسیار مثبتی بر قیمت تمام شده پول داشته است، به طوری که می توان گفت بخش قابل توجهی از کاهش 6 واحدی قیمت تمام شده پول در بانک دی،  ناشی از تغییر و بهینه سازی ترکیب جذب سپرده ها است.


٠٩:٥٤ - شنبه ٢٤ آبان ١٣٩٩    /    شماره : ٢٣٣٠    /    تعداد نمایش : ٢٥٤٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج