چاپ        ارسال به دوست

اقدامات بانک مرکزی برای احیای کسب و کارها و حمایت از اقشار مردم در زمان شیوع کرونا


دکتر عبدالناصر همتی، رییس کل بانک مرکزی با انتشار یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود، اقدامات بانک مرکزی برای احیای کسب و کارها و حمایت از اقشار مردم در زمان شیوع کرونا را تشریح کرد.
به گزارش روابط عمومی بانک دی، همتی در این یادداشت، تامین اعتبار ۷۵۰ هزار میلیارد ریالی با نرخ ۱۲ درصد را یکی از اقدامات بانک مرکزی برای حمایت از کسب و کارها و اقشار مردم در دوره شیوع کرونا دانست که از طریق کاهش ۲۵۰ هزار میلیارد ریالی ذخیره قانونی بانک‌ها و با همراهی بانک‌ها محقق شد.
رییس کل بانک مرکزی در این یادداشت از تصویب پیشنهاد بانک مرکزی مبنی بر اعطای وام یک میلیون تومانی اعتبار خرید به ۲۳ میلیون خانوار یارانه‌بگیر در ستاد اقتصادی دولت خبر داد و گفت: این مصوبه با نرخ ۱۲ درصد، بازپرداخت ۲۴ ماهه و تنفس چهار ماهه در اسرع وقت اجرایی خواهد شد.
وی همچنین از تخصیص یک میلیارد یورو برای پشتیبانی از هزینه‌های عمدتاً درمانی ناشی از کرونا با تایید مقام معظم رهبری(مدظله العالی) خبر داد و افزود: بانک مرکزی با خرید این مبلغ ارزی، معادل ریالی آن را در اختیار سازمان برنامه خواهد گذاشت.
همتی با اشاره به برنامه ریزی انجام شده برای تامین دارو و کالاهای اساسی سال 1399 با حضور معاون اول رییس جمهوری گفت: درخواست بانک مرکزی برای دسترسی به حق خود در صندوق بین‌المللی پول و استفاده از آن برای کمک به برنامه مقابله با مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا، در جریان مراحل اداری است.


٠٨:١٢ - شنبه ٢٣ فروردين ١٣٩٩    /    شماره : ٢١٥٢    /    تعداد نمایش : ٢٨٨٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج