چاپ        ارسال به دوست

 تاکید رییس کل بانک مرکزی بر حمایت از صاحبان کسب و کارها
تاکید رییس کل بانک مرکزی بر حمایت از صاحبان کسب و کارها

عبدالناصر همتی، رییس کل بانک مرکزی در پیامی ضمن اشاره به تصمیمات مهم شورای پول و اعتبار به مدیران و همکاران بانکی خود برای حمایت از صاحبان کسب و کارها در شرایط ناشی از شیوع کرونا در کشور تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی بانک دی، همتی با اشاره به مصوبات جلسه شورای پول و اعتبار در مورد حمایت از کسب و کارها در پی شیوع ویروس کرونا گفت: در جلسه شورای پول و اعتبار در تاریخ 13/12/98  تصمیمات مهمی برای حمایت از صاحبان کسب و کارها خصوصا فعالیت ها و حرف خرد که به دلیل شرایط ناشی از شیوع کرونا دچار مشکلات مالی شده اند و مصادیق آن توسط دولت تعیین می شود ( نظیر: هتل ها، رستوران ها، بخشی از حمل و نقل و ...) اتخاذ کرد. به این صورت که اقساط تسهیلات قرض الحسنه تمامی اشخاص طی ماه های اسفند ۹۸ و فروردین و اردیبهشت ۹۹ بدون وضع هرگونه جریمه یا کارمزد به زمان انتهای اقساط آنها منتقل بشود.
وی در این پیام افزود : تمامی بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی موظف هستند بر اساس مصادیق اعلامی دولت و درخواست مشتری، مساعدت لازم را به عمل آورند و بالطبع بانک مرکزی نیز در کنار مدیران بانک ها خواهد بود و در صورت نیاز به حمایت مالی، پشتیبانی لازم را از آنها به عمل خواهد آورد.
همچنین رییس کل بانک مرکزی پیش تر با انتشار پیامی و اشاره به این که این روزها، علیرغم ریسک فعالیت در شعب بانک ها، شاهد تلاش و زحمات همکاران عزیز نظام بانکی برای خدمت به مردم هستیم، گفت: مردم عزیزمان قطعا قدر تلاش این عزیزان را می دانند و من نیز به سهم خودم به تمامی همکاران خوبم خسته نباشید گفته و ضمن توجه دادن به دستورالعمل های بهداشتی، بابت تلاش های آن ها قدردانی می کنم.
وی با اشاره به تعطیلی یا کاهش فعالیت برخی از کسب و کارهای کشور که ممکن است کاهش عایدی برخی واحدها و صنوف و حتی اشخاص حقیقی را در پی داشته باشد به مدیران بانک ها توصیه کرد شرایط امروز اشخاص حقیقی و حقوقی که از این بابت دچار وقفه درآمدی می شوند را در نظر گرفته و در خصوص تمدید زمان و نحوه وصول اقساط وام ها، همراهی لازم را با مشتریان به عمل آورده و مراعات وضعیت ان ها را بکنند.
همتی در پایان این پیام برای خلاصی هر چه زودتر ملت بزرگ ایران از این ویروس و عادی شدن فعالیت های اقتصادی کشور ابراز امیدواری کرده است.


٠٩:٤٦ - چهارشنبه ١٤ اسفند ١٣٩٨    /    شماره : ٢١١٤    /    تعداد نمایش : ١٣٩٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج