چاپ        ارسال به دوست

حضور مدیران ارشد بانک دی در همایش سالانه سیاست های پولی و ارزی

بیست و هفتمین همایش سالانه سیاست های پولی و ارزی بانک مرکزی با حضور معاون اول رییس جمهور، وزیر امور اقتصادی و دارایی، رییس کل بانک مرکزی و مدیران ارشد بانک دی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بانک دی، این همایش با موضوع «ثبات مالی: بستر رشد و توسعه پایدار » امروز 10 تیرماه 1396 در محل مرکز همایش های بین المللی صداوسیما با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری، علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی، ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی، مدیر عامل و اعضای هیات مدیره بانک دی، مدیران ارشد نظام بانکی و  صاحب نظران حوزه پولی و بانکی برگزار شد.

نقش بانک مرکزی در حفظ ثبات مالی، ساختار نهادی و عملیاتی بازار سرمایه و بدهی و ثبات مالی، مدیریت تنگنای اعتباری و عوامل و راهکارها، نقش ثبات مالی در حفظ تورم پایین برای رشد اقتصادی پایدار برخی از محورهای این همایش است.

همچنین آثار عدم تعادل بودجه و عملیات شبه مالی دولت بر ثبات مالی از دیگر محورهای همایش مذکور است که در سه حوزه آثار عدم تعادل بودجه و عملیات شبه مالی دولت بر ترازنامه بانک‌ها و بانک مرکزی، آثار عدم تعادل بودجه دولت بر تعادل بازار بدهی، راهکارهای رفع آثار نامطلوب بودجه دولت بر ثبات مالی مورد توجه و بررسی قرار می­گیرد.

از جمله موارد دیگری که در این همایش دو روزه بررسی می شود، عوامل موثر بر همگرایی و واگرایی نرخ‌ها در بازارهای مالی، راهکارهای ایجاد همگرایی میان نرخ‌ها در بازارهای مالی، رقابت قیمتی کنترل نشده (جنگ قیمتی) و تاثیر آن بر ریسک بانکی خواهد بود.

انتهای پیام

 


١٤:٣٢ - شنبه ١٠ تير ١٣٩٦    /    شماره : ١٣٧٨    /    تعداد نمایش : ٥٢٥٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج