چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل بانک دی:

بانك دي در عرصه بانكداري اسلامي گام های موثری برداشته است

به گزارش اداره روابط عمومی بانک دی، در این جلسه که با ریاست محمدرضا قربانی- مدیرعامل بانک- تشکیل شد موضوع تبیین چارچوب نظارت شرعی در موسسات اعتباری و بانک ها مورد بررسی قرار گرفت.
در این جلسه قربانی با اشاره به سابقه فعالیت شورای فقهی در بانک دی اظهار كرد: بانک دی جزو اولین بانک‌هایی است که وارد این عرصه شده و قدم های موثری برداشته شده است.
وي با تاکید به اینکه اجرای صحیح عقود را می توان از طریق آموزش صحیح و اصلاح روش ها و فرایندها دنبال كرد، برگزاری منظم و منسجم جلسات شورای فقهی را خواستار شد.
قرباني حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر موسویان را فرصتی مغتنم برای بانک دی دانست و تاكيد كرد كه ایشان همیشه منشاء خیر و اثر در نظام بانکی بوده اند و می بایست از وجودشان بیش از پیش بهره گرفت.
مديرعامل بانك دي ضمن تشکر از اقدامات انجام شده ازسوي دکتر محمدرضا مردانی و همکاران ایشان در مرکز مطالعات و توسعه بانکداری اسلامی، ابراز امیدواری کرد که این شورا همچنان سودمند و چه بسا سودمند تر از گذشته به فعالیت خود ادامه دهد. در ادامه جلسه دکتر مردانی، مشاور بانکداری اسلامی مدیرعامل، به ارائه گزارشی از عملکرد شورای فقهی از زمان تشکیل پرداخت و با معرفی مرکز مطالعات و توسعه بانکداری اسلامی و تشریح اقدامات انجام شده در دوره های مدیریتی پیشین بانک، حمایت و توجه روز افزون اعضاء جدید هیات مدیره بانک را خواستار شد.
در ادامه جلسه حجت الاسلام و المسلمین دکتر موسویان با اشاره به اهمیت و ضرورت اجرای آموزش صحیح اصول و چارچوب های موضوعه معاملات در شریعت اسلام ، به وضعیت جدید شورای فقهی در بانک مرکزی و تثبیت این شورا در ساختار بانک مرکزی پرداخت.
او خاطر نشان کرد که بانک مرکزی در حال حاضر به دنبال ایجاد ساز و کار نحوه تعامل شورای فقهی آن بانک با بانک های عامل است. مشاور فقهی مدیرعامل بانك دي تصريح كرد: مهمترین دغدغه در حال حاضر این است که شورای فقهی بانک مرکزی به طریقی طراحی و سازماندهی شود که به هیچ وجه دخالتی در اجرا نداشته باشد.
وي در پایان با تشریح مدل نظارت شرعی بومی که توسط انتشارات پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی تحت عنوان نظارت شرعی بر بانک ها و موسسات مالی اسلامی به چاپ رسیده است از تمامی مدیران و صاحبنظران موضوعات بانکی در بانک دی دعوت کرد که ديدگاه‌ها و پیشنهادات خود را در زمينه مدل مذکور ارائه كنند.
در بخش پایانی سایر اعضاء هیات مدیره جدید بانک ضمن ابراز خرسندی از اقدامات انجام شده در مرکز مطالعات و توسعه بانکداری اسلامی بانک دی، بر تقویت و توسعه فعالیت های بانکداری اسلامی تاکید ورزیدند.
انتهای پیام
١٦:١٠ - شنبه ٣ تير ١٣٩٦    /    شماره : ١٣٧٥    /    تعداد نمایش : ٦٣١٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج