چاپ        ارسال به دوست

شورای امر به معروف و نهی از منکر بانک دی تشکیل شد

شورای امر به معروف و نهی از منکر بانک دی ایجاد و اعضای شورا احکام خود را دریافت کردند.

به گزارش اداره روابط عمومی بانک دی این شورا که زیر نظر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور فعالیت خود را آغاز کرده در زمینه اجرای رهنمودهای حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و نیز تعمیق و ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه و سازمان راه‌اندازی شده است.

از دیگر اهداف تشکیل این شورا می‌توان به اجرایی و فراگیر شدن فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر و نیز ایجاد فرایند منطقی در راستای انسجام و وحدت رویه گروه‌ها اشاره کرد.

در جلسه نخست این شورا علی‌رضا عاطفی‌فر ـ سرپرست بانک دی و رییس شورا ـ با تأکید بر ضرورت احیای فرضیه امر به معروف و نهی از منکر در محیط های اداری به عنوان یکی از واجبات الهی اظهار کرد: قرآن کریم به دفعات بر اهمیت این امر تأکید و در کلام معصومین علیه السلام نیز به عنوان یکی از ارکان اساسی دین مبین اسلام به این موضوع توجه ویژه ای شده است. در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نیز به خاطر اهمیت این موضوع، هم در قانون اساسی به آن پرداخته شده است و هم قوانین و مقررات خاصی برای احیای این فریضه الهی در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه نباید به فریضه امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک وظیفه اداری نگاه کرد، گفت: همه ما باید با تمام توان برای انجام این تکلیف الهی در تلاش باشیم و آن را با تبلیغات مثبت و فضاسازی فرهنگی به یک فرهنگ در جامعه تبدیل کنیم.

سرپرست بانک دی با اشاره به قیام حضرت امام حسین (ع) که برای امر به معروف و نهی از منکر انجام شد، خاطرنشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر فقط منوط به حجاب و عفاف نیست بلکه امر به معروف دایره وسیعی دارد و باید برای همه آنها برنامه داشت و فرهنگ‌سازی کرد.

 

در این جلسه علی رضا عاطفی‌فر سرپرست بانک دی به عنوان رییس شورا و اردشیر جلیلیان به عنوان دبیر شورا معرفی شدند. همچنین دیگر اعضای این شورا عبارتند از خانم سکینه کشاورز، مجتبی حیدری، غلامرضا موحدی راد، جمشید بهمن و احمد حشمی‌پور.

انتهای پیام


١٥:٣٦ - شنبه ٧ اسفند ١٣٩٥    /    شماره : ١٣٢٧    /    تعداد نمایش : ٦٣٥٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج