چاپ        ارسال به دوست

تاکید مدیرعامل بانک دی بر گسترش فرهنگ قرض‌الحسنه

مدیرعامل بانک دی: از کاهش نرخ سود بانکی متناسب با تورم حمایت می‌کنیم

مدیرعامل بانک دی با بیان اینکه بانک‌های خصوصی از سیاست بانک مرکزی در زمینه کاهش نرخ سود بانکی حمایت می‌کنند، تاکید کرد که این نرخ باید با میزان تورم همخوانی داشته باشد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی بانک دی، مدیرعامل بانک دی در حاشیه بیست و ششمین همایش سیاست‌های پولی و ارزی در جمع خبرنگاران با تقدیر از پژوهشکده پولی و بانکی در برگزاری همایش امسال اظهار کرد: خوشبختانه از سوی مدیران و متخصصان نظام بانکی موضوعات مهمی در قالب همایش مورد بحث و بررسی قرار گرفت که حتما می‌توانند در آینده سیستم بانکی تاثیرگذار باشد.

وی یکی از موضوعات قابل توجه را که مورد تاکید رییس کل بانک مرکزی نیز قرار گرفت را بحث نرخ سود بانکی دانست و گفت: بارها تاکید شده است که این نرخ باید متناسب با تورم تعیین شود اکنون اگر به تاریخچه تعیین این نرخ توجه شود خواهید دید که در معدود سال‌هایی بوده که نرخ سود از نرخ تورم بالاتر بوده است.

مدیرعامل بانک دی با اشاره به اینکه بانک مرکزی پیش بینی کرده است در تابستان امسال بعد از سال‌ها نرخ تورم تک رقمی می‌شود، افزود: به نظر می‌رسد فرصت مناسبی برای متناسب سازی نرخ سود تسهیلات و سپرده‌های بانکی با نرخ تورم باشد.

مدیرعامل بانک دی یکی دیگر از مباحث پر طرفدار در حوزه بانکی را قرض‌الحسنه و تسهیلات ازدواج دانست و گفت: بانک‌ها تمایل زیادی دارند که بتوانند با اعطای وام‌های خرد و قرض‌الحسنه به اقتصاد خانواده‌ها به ویژه زوج‌های جوان کمک کنند اما با توجه به محدودیت‌هایی که در منابع قرض‌الحسنه وجود دارد امکان پاسخگویی به همه درخواست‌ها وجود ندارد.

وی با تاکید بر اینکه همه باید در زمینه گسترش فرهنگ قزض‌الحسنه در کشور کوشا باشیم، خاطر نشان کرد: بانک دی در راستای وظایف زاتی خود و نیز احترام به مشتریان و ذی‌نفعان در سال 95 طرح‌های مختلفی را برای جذب و تخصیص تسهیلات قرض‌الحسنه به مرحله اجرا درآورده است.

مدیرعامل بانک دی در پاسخ به این سوال که آیا بانک دی موافق اعطای وام ازدواج تا مبلغ 10 میلیون تومان است؟ گفت: ما تابع سیاست‌های بانک مرکزی هستیم و آمادگی این را داریم که با وجود همه محدودیت‌ها در منابع بتوانیم از زوج‌های جوان بیشترین حمایت را داشته باشیم.

انتهای پیام 


٢١:٥٤ - چهارشنبه ٥ خرداد ١٣٩٥    /    شماره : ١٠٩٨    /    تعداد نمایش : ٦٩٢٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج